Daňo má první body v NHL, Hossa dal gól v oslabení

NEW YORK. Marko Daňo odehrál druhý zápas v kariéře v NHL a opět vítězný. Po výhře 3: 1 nad Buffalem vyhrál jeho tým Columbus i nad Rangers 5: 2.

Daňo už tentokrát bodoval iv osobních statistikách kanadského bodování soutěže. V první třetině asistoval při gólu Anisimova a ve 14. minutě třetí třetiny zvyšoval na 4: 1 pro domácí.

“Podíval se do nebe a usmál se”, popsal první daňový gól americký komentátor. Daňo dorazil střelu spoluhráče Daltona Prouty.

Devatenáctiletého nováčka ze Slovenska prohlásili ho za druhou hvězdu duelu. Před očima otce Josefa strávil proti Rangers na ledě dvanáct minut, ze dvou střel se ujala jedna.

“Byla to pro mě skutečně výjimečná chvíle.Jsem šťastný, že jsem se prosadil už v druhém utkání a před vlastními fanoušky. Těší mě, že můj gól mohl vidět i můj otec, “vyjádřil se Marko Daňo.

Přesný zásah oslavil na ledě, po gólu stihl i poslat polibek do hlediště. Zámořští novináři si mysleli, že to byl pozdrav pro otce Josefa, který sledoval souboj živě. Polibek však směřoval k přítelkyni Miriam.

“Otec seděl na opačné straně. Jsem šťastný, že mohl vidět můj první gól. V hledišti však byla i moje přítelkyně Miriam, její patřil ten polibek,” řekl pro Columbus Dispatch Daňo.

< p> sedmadvacítky draftu 2013 bojuje o větší šanci v NHL.V úvodu působení v Columbusu pomohli daňový absence Nathana Hortona, Boona Jennera či Brandona Dubinsky, i díky nim se dostal do prvního mužstva.

Z premiérového gólu se těšil proti New Yorku Rangers, který patří mezi velkokluby v NHL. “Je to velká věc, co se mi podařila. Tým New York Rangers má dlouhou historii, skvělých hráčů,” dodal Daňo. Hossa dal pěkný gól Buffalo prohrálo v Chicagu 2: 6. Za hosty jednou asistoval slovenský obránce Andrej Meszároš, za domácích dal na 4: 2 gól v oslabení Marián Hossa, jehož prohlásili za první hvězdu zápasu.

Premiéru v novém dresu absolvoval Richard Pánik, Toronto prohrálo s Pittsburghem 2: 5.Třiadvacetiletý útočník strávil na ledě 8:17 minuty a do statistik si připsal jeden minusový bod.

Bodově naprázdno vyšli i Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo, když je Detroit nestačil na Anaheim těsně 2: 3.

Hattrick Čecha Jiřího Tlustého nestačil Caroline k výhře na ledě New Yorku Islanders, domácí uspěli bez Jaroslava Halák a Ľubomíra Višňovský 4: 3.

Nedařilo se ani obránci Andreji sekery, jehož Carolina podlehla New Yorku Islanders 3: 4. Slovenský bek byl nejvytíženějším hráčem duelu a zaznamenal jednu mínusky.

Vítězové Stanleyova poháru 2014 z Los Angeles zakopli i ve svém druhém vystoupení v sezoně, o výhře Arizony rozhodl 14 sekund před koncem prodloužení Oliver Ekman-Larsson.Marián Gáborík neohrozil branku Coyotes ani jednou během přes 19 minut na ledě. Sobota byla v NHL nebývale hustá. Nastoupilo totiž všech 30 mužstev. Z 15 zápasů se 4 prodlužovaly. Výsledky – sobota: Boston – Washington 0: 4 (0: 2, 0: 1, 0: 1)

Branky: 12. Ovečkin (Carlson, Nicklas Bäckström), 19. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Alzner ), 31. M. Green (J. Kuzněcov, Burakovsky), 59. J. Ward (Carlson, Burakovsky)

Zdeno Chára (Boston) odehrál 21:56 min, 0 + 0, -1, 2 tr. minuty

Branky: 25. Lupul (Riello, Gardiner), 51. Bozak (Percy) – 7. Hörnqvist (Ehrhoff), 8. Crosby (Hörnqvist, Letang), 18. Kunitz (Crosby, Malkin) , 34. Malkin (Letang, Crosby), 49. B. Sutter (P. Martin, Malkin)

Richard Pánik (Toronto) odehrál 8:17 min, 0 + 0, -1

Góly: 36. Glendening (Abdelkader, N. Kronwall), 42.Nyquist (Zetterberg, Franzén) – 22. Getzlaf (Perry, Maroon), 44. Beleskey (Kesler), 60. Getzlaf

Tomáš Tatar odehrál 14:16 min, 0 + 0, Tomáš Jurčo (oba Detroit ) odehrál 12:50, 0 + 0, 2 střely

Góly: 16. Hedman (Stamkos, V. Filppula), 53. B. Connolly (Boyle), 48. Karlsson (Chiasson, Ryan), 50. Stone (Turris), rozhodující sam. nájezd Zibanejad Florida – New Jersey 1: 5 (0: 4, 1: 1, 0: 0)

Góly: 37. MacKenzie (Upshall, B. Campbell) – 3. T. Ruutu (Gelinas, Merrill), 9. Havlát (Gelinas, Eliáš), 14. Cammalleri (Židlický, Severson), 20. Severson, 23. Clowe (Ryder, Henrique)

Tomáš Kopecký (Florida) odehrál 10:55 min , 0 + 0, -2, 1 střela

Góly: 4. Tavares (Nelson, Boychuk), 15. Conacher (Tavares, Okposo), 27. Nelson (Boychuk, Okposo), 40. Bailey ( Nielsen, Kuľomin) – 15.Tlustý (Liles, Siomin), 20. Tlustý (E. Staal, Siomin), 55. Tlustý

Andrej Sekera (Carolina) odehrál 26:57 min, 0 + 0, -1

< p> Góly: 4. Raffle (Giroux, Voráček), 4. Simmonds (B. Schenn, Del Zotto), 21. Simmonds (Lecavalier, Streit) – 48. A. Markov (Gallagher, Subban), 50. Plekanec (Parenteau , A. Markov), 55. Galchenyuk (Plekanec, A. Markov), rozhodující sam. nájezd Parenteau Columbus – New York Rangers 5: 2 (2: 0, 1: 1, 2: 1)

Branky: 7. Anisimov (Hartnell, Dano), 18. Foligno (Johansen, Savard), 30. Atkinson (Foligno, Johansen), 54. Dano (Prout, Chaput), 59. Atkinson (Hartnell) – 26. Stempniak (Duclair, M. Staal), 55. Rick Nash (Duclair)

Marko Daňo (Columbus) odehrál 12:08 min, 1 + 1, +2, 2 střely, stal se druhou hvězdou zápasu

Góly: 1. J. Lindström (P. Stastny, Steen), 9. Backes (Shattenkirk, P.Stastny), 24. Pietrangelo (Shattenkirk, Stastny), 28. Tarasenko (Schwartz, Shattenkirk) – 56. Glencross (Giordano, Brodie) Nashville – Dallas 4: 1 (0: 1, 1: 0, 3: 0)

Branky: 40. S. Weber (F. Forsberg, D. Roy), 49. Gaustad (Beck, Nystrom), 50. Nystrom (Gaustad), 60. Josi (Nystrom, S. Weber) – 8 . Roussel (Daley, Garbutt) Chicago – Buffalo 6: 2 (2: 2, 0: 0, 4: 0)

Góly: 1. Shaw (Hjalmarsson, Saad), 3. Keith, 46. P. Kane (Shaw, Saad), 51. Marián HOSSA (Toews, Seabrook), 54. Sharp (Toews, P. Kane), 58. Carcillo (Saad) – 8. Girgensons (Mészáros, Stafford), 19. Ennis ( Stafford)

Marián Hossa (Chicago) odehrál 17:29 min, 1 + 0, 5 střel, +1, stal se první hvězdou zápasu, Andrej Meszároš (Buffalo) odehrál 17:20 min, 0 + 1 , -4, 2 střely, 2 tr. min

Branky: 2. Coyle (Brodin, R. Suter), 32. Zucker (Vanek, Dumba), 60.Parise (Cooke, Spurgeon) Arizona – Los Angeles 3: 2 pp (1: 2, 1: 0, 0: 0 – 1: 0)

Branky: 20. Vermette (Yandle), 31. Boedker (Yandle, Stone), 65. Ekman-Larsson (Vermette, Yandle) – 2. Pearson, 13. J. Carter (Toffoli)

Marián Gáborík (LA) odehrál 19:22 min, 0 + 0 , -1

Branky: 20. H. Sedin (D. Sedin, Edler), 25. Bonino (Hamhuis, Burrows), 31. R. Vrbata (D. Sedin, H. Sedin), 48 . Vey (D. Sedin, R. Vrbata), rozhodující sam. nájezd Higgins – 6. Hunt (Purcell, Perron), 11. Arcobello (Purcell, Perron), 23. Jakupov (Pouliot), 29. Joensuu (Arcobello, fayn)

Góly: 4. Vlasic (Couture , Marleau), 6. Hertl (J. Thornton, Pavelski), 40. Marleau (Nieto, Burns)