Gáborík vstřelil důležitý gól, Kings vyhráli v druhém prodloužení

BRATISLAVA. Hokejisté New Yorku Rangers předvedli v úvodních dvou třetinách druhého zápasu finále play-off NHL velmi dobrý výkon. Podobně jako v prvním finálovém duelu proti Los Angeles však ztratili dvoubrankový náskok.

Přitom po úvodní dvacetiminutovky vyhrávali hosté 2: 0 a po druhé 4: 2. Kings jsou však týmem, který se nikdy nevzdává, což ukázaly od úvodu třetí třetiny. Gáborík má už 13 branek

Domácí zvýšili aktivitu a rychle vstřelili dva góly. Při třetím protestoval brankář Rangers Henrik Lundqvist, který měl pocit, že ho střelec Dwight King při dorážce fauloval. Kingův diskutabilní gól V 48. min přišla další velká chvíle v letošním play off pro Mariána Gáboríka.Do té doby nevýrazný slovenský útočník se výborně zorientoval před brankou newyorského klubu a vstřelil svůj třináctý gól v play off.

Stejně jako v rozhodujícím utkání finále konference proti Chicagu vyrovnal na 4: 4. Gáborík gól Prodloužení hráli 31 minut

Kings předvedli výbornou třetí třetinu. Ve středu přestříleli Rangers 20: 3, ale dali jen gól, tentokrát dali dva.

Opět, jako v prvním utkání, o vítězi rozhodlo až prodloužení. Tentokrát však až druhé, když v 91. minutě rozhodl výborným tečí střely obránce Mitchella kapitán Kings Dustin Brown. Při vítězné akci byl i Gáborík.

Závěrečné boje o Stanleyův pohár se přesouvají do New Yorku, třetí zápas je na programu v úterý o 2.00 SELČ.

Góly: 22. Stoll (Williams, King), 35.Mitchell (neobsazeno, Williams), 42. King (Greene, Williams), 48. Gáborík, 91. Brown (Mitchell) – 11. McDonagh (Moore), 19. Zuccarello (McDonagh, Brassard), 32. St. Louis (Stepan, Kreider), 35. Brassard (Zuccarello)

Vyloučení: 5: 4 na 2 min, Využití: 1: 1, oslabení: 0: 0 Rozhodčí: McCauley, O’Halloran – Amelle , Kovachik

Marián Gáborík (Los Angeles) odehrál 28:08 min, branku Rangers ohrozil čtyřikrát, na jeho kontě je jeden plusový bod a jeden gól.

Kings: Quick – Muzzin, Doughty, Greene, Martinez, války, W. Mitchell – D. Brown, Kopitar, Gáborík – Toffoli, J. Carter, Pearson – Justin Williams, Stoll, D. King – T. Lewis, M. Richards, Clifford

Rangers: H. Lundqvist – Girardi, McDonagh, M. Staal, K. Klein, Stralman, Moore – Kreider, Stepan, Rick Nash – Brassard, Zuccarello, Pouliot – St.Louis, B. Richards, Hagelin – Dorsett, B. Boyle, D. Moore